Kateřinské hody v Boršicích u Bl.

ImageO víkendu se v Boršicích u Blatnice konaly tradiční Kateřinské hody. I v naší obci se nadále zachovávají lidové zvyky, především tradice krojových hodů, které jsou velmi populární.  Fotky z těchto krásně prožitých a protančených dnů můžete shlédnout na stránkách www.borsicane.cz, www.slovackoDNES.cz a také zde.

 
Časopis Krajem svatého Antonínka

ImageVyšlo poslední číslo časopisu Krajem svatého Antonínka v roce 2009. I v naší obci je možné si koupit poslední letošní číslo oblíbeného časopisu Krajem svatého Antonínka. Součástí časopisu je přehled akcí na Ostrožsku i Horňácku do konce roku i darovací certifikát na předplatné v roce 2010. Na 48 stránkách najdete mnoho fotografií, článků z našeho nejbližšího okolí. Pokud ještě nejste mezi pravidelnými čtenáři časopisu, můžete jej třeba vyzkoušet.

 
Zpívání mužských sborů
Mužský sbor Boršičané srdečně zve na "PREDHODOVÉ ZPÍVÁNÍ MUŽSKÝCH SBORŮ", které začíná 16.11.2009 v 18:00 hodin v kulturním domě v Boršicích u Blatnice. Vystoupí mužské sbory z Hluku, Blatnice, Hradčovic, Bánova a Nivnice, Ostrožské Lhoty a Boršic u Blatnice. Po pořadu následuje beseda u cimbálu s CM MLADÍ BURČÁCI. Vstupné je 50,- Kč.
 
Zlínský kraj opět vypomohl

Povodeň postïhla nejen Boršice u Blatnice, ale také sousední obec Blatničku, kde naše jednotka sboru dobrovolných hasičů zasahovala při povodních. Došlo k poškození požárního vozidla, které bylo nutné opravit.
Zlínský kraj poskytl částku 8 000,- Kč.

 
Výpomoc od Zlínského kraje při povodních

Dne 1. července 2009 v odpoledních hodinách postihla naši obec Boršice u Blatnice povodeň. Ve velmi krátkém čase byl dolní konec obce zaplaven. Voda se dostala i do sklepů budovy obecního úřadu a kulturního domu, kde se nacházely mimo jiné plynové kotly na topení a byly značně poškozeny. V této době byla ukončena akce "Obnova veřejné zeleně". Výsadba, která byla provedena při hlavní silnici I/54 byla pod vodou.
Zlínský kraj nám vypomohl v této tíživé situaci  neinvestiční dotací ve výši 30 000,- Kč, která pomohla z části pokrýt způsobené škody.

 

 
Myslivecký den pro děti

Na ukončení prázdnin v neděli 30. srpna 2009 uspořádalo Myslivecké sdružení Boršice u Blatnice na fotbalovém hřišti Myslivecký den pro děti v rámci Nadace Děti-Kultura-Sport. Děti soutěžily ve střelbě ze vzduchovky, v poznávaní rostlin a zvířat aj. Všichni soutěžící byli odměněni za své výkony. Že se akce vydařila, můžete shlédnout na fotografiích, které jsou k nahlédnutí zde. 

 
Keramika - první tvoření
V naší malé keramické dílničce už se začalo tvořit. Fotky z prvního tvoření si můžete prohlédnout zde. Další informace a fotografie budeme postupně doplňovat na webových stránkách keramického kroužku. 
 
Keramický kroužek

Od září 2009 nabízíme možnost navštěvovat v Boršicích u Blatnice keramický kroužek. Pro bližší informace a pro přihlášení do keramického kroužku se zastavte v místní knihovně v úterý nebo ve čtvrtek od 16:30 do 18:30 hodin.

 
Prázdninová soutěž pro děti

Manažerka ENVIprojektu Zlín vyzývá děti k účasti na netradičním prázdninovém projektu pod
názvem - Pohádkový ekozvěřinec z vytříděného odpadu. Bližší informace zde.

 
Dětský den

V neděli 21.6.2009 uspořádala Obec Boršice u Blatnice pro děti dětský den, který byl financován z dotace od Zlínského kraje. Počasí přálo, děti si zasoutěžily, byl připraven turnaj v minigolfu, zahrály si fotbal. Fotky z této akce jsou k nahlédnutí zde.

 
<< Začátek < Předchozí 41 42 43 44 45 46 47 48 49 Následující > Konec >>OBEC Boršice u Blatnice
687 63 Boršice u Blatnice 157
Tel.: +420 572 582 712
Fax: +420 572 582 712

Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
datová schránka: 2eebfdr

Úřední hodiny:
Pondělí, Středa:
7:30 - 12:00
13:00 - 17:00