Oprava chodníků a územní plán

I v letošním roce obec zásluhou Zlínského kraje pokračovala ve významných akcích. Byla ukončena další etapa opravy chodníků. Na tuto akci obdržela obec od Zlínského kraje dotaci ve výši 504 000,-- Kč a návratnou finanční výpomoc 302 000,-- Kč.
Rovněž částkou 100 000,-- Kč se Zlínský kraj podílel na spolufinancování konceptu územního plánu.

 
Putování za ztracenou pohádkou

ImageKulturní komise ve spolupráci s místní knihovnou v úterý 28.10.2008 uspořádala lampionkovou akci pro všechny děti. A dětí se sešlo opravdu hodně. Pohádkový dědeček všem oznámil, že se v knihovně ztratily z knížek pohádkové postavy a tak se je děti vydaly hledat. Na cestu si děti svítily lucerničkami a všechny ztracené pohádkové postavičky úspěšně našly. Pohádkový dědeček měl ohromnou radost a všem dětem rozdal malou odměnu. Fotografie z této hezké akce najdete ve fotogalerii.

 
Fotografie z výstavy v místní knihovně

ImagePři oslavách 725 let obce proběhla v místní základní škole výstava fotografií, kterou připravili manželé Hrabalovi. Jelikož byl o fotografie velký zájem, máte možnost si je opět prohlédnout. A to v místní knihovně vždy v úterý nebo ve čtvrtek od 16:30 do 18:30 hodin. Fotografie jsou zde pouze k nahlédnutí, nelze je zapůjčovat. Takže kdo v září výstavu nestihnul, určitě se přijďte podívat.

 
Ocenění "Vinařská obec roku 2008"

Pořadatelé Slováckých slavností vína a otevřených památek udělili Obci Boršice u Blatnice cenu
Vinařská obec roku 2008.
Ocenění převzal pan starosta Bohuslav Vávra osobně.

 
Oslavy skončily - byly velkolepé! Plus první fotky
Boršické víkendové oslavy skončily. Kdo chtěl, mohl i přes nepříznivé počasí zažít mnoho zajímavého. Málokde bývá k vidění taková folklorní přehlídka celého Slovácka, jako byla právě tady. Třídenní oslavy vyvrcholily velkou krojovanou přehlídkou a špičkovým vystoupením nejlepších verbířů našeho regionu, nechybělo ani banderium na koních z Kunovic. Ještě předtím prošel obcí krojovaný průvod, mnozí z krojovaných byli také přítomni odpolední mši svaté v kostele Sv. Kateřiny, který slavil 220. výročí existence. "Motorem" celých oslav byl mužský sbor, který už v pátek sklidil velký potlesk za své premiérové vystoupení na domácí půdě. Zpěv mužů ale bylo možné slyšet po Boršicích i v sobotu a v neděli, oni i další přispěli ke třem velmi zajímavým boršickým dnům. Jelikož mně zatím nejdou dát na stránku fotky, klikněte prosím zatím zde a také zde .    RB
 
V Boršicích právě slavíme - jste srdečně zváni!
I když nám bohužel počasí vůbec nepřeje, v Boršicích u Blatnice právě slavíme výročí obce i místního kostela. Všichni jste srdečně zváni! Po velmi zajímavém a pestrém pátečním i sobotním programu pokračují oslavy i dnes. Přijďte odpoledne na mši svatou, krojovaný průvod, krojovanou přehlídku i vystoupení řady výborných verbířů. Zastavte se rovněž v naší škole, kde najdete skvělé výstavy krojů i fotografií. V pondělí najdete na našich internetových stránkách řadu víkendových fotografií, v této chvíli můžete najít zprávy z oslav TADY i TADY . A samozřejmě - pro jistotu opakujeme ještě jednou program, ten je TADY.
 
RB 
 
Časopis Ostrožska a Horňácka

Na pultech obchodů se objevilo nejnovější číslo Časopisu Ostrožska a Horňácka. Jde v pořadí už o páté číslo dvouměsíčníku, který si rychle získal mezi čtenáři velkou oblibu. Čtenáři si nejvíce cení zaměření časopisu, který si všímá ze všeho nejvíce folkloru, lidové muziky a duchovních témat. Samozřejmě nechybí ani další témata. V tomto čísle například najdete velký rozhovor s polským knězem P. Norbertem, který slouží u nás v Boršicích u Blatnice, nechybí psaní o Antonínku, Horňáckých slavnostech a mnoha akcích u nás i v našem nejbližším okolí. Časopis má téměř padesát stran, uvnitř najdete téměř dvě stovky fotografií, cena je hodně mírná - pouhých deset korun. Zkuste časopis vyzkoušet stejně jako tisíce lidí na Ostrožsku a Horňácku. Titulní stranu tohoto čísla najdete zde.

 
Oslavy výročí 220 let kostela sv. Kateřiny a 725 let založení obce Boršice u Blatnice

Srdečně Vás všechny zveme 19. až 21. září 2008 do obce Boršice u Blatnice na oslavy, které proběhnou u příležitosti výročí 220 let kostela sv. Kateřiny a 725 let založení obce Boršice u Blatnice. Program  naleznete zde.

 
Ukončení prázdnin


ImageTak prázdniny skončily.
V sobotu 30. srpna 2008 uspořádala Obec Boršice u Blatnice pro děti akci pod názvem "Ukončení prázdnin". Počasí přálo, děti si zasoutěžily, zahrály fotbal, turnaj ve vybíjené a nakonec byl pro ně připraven táborák.
Fotečky z této akce jsou k nahlédnutí zde.

 
Zahájení nového školního roku 2008-2009

ImageV pondělí 1. září 2008 jsme slavnostně zahájili nový školní rok. Ty starší děti se těšily hlavně na kamarády a zase na nějaké to dobrodružství a mezi nimi byli plni očekávání naši noví prvňáčci se svými rodiči. Zahájení se zúčastnil i místostarosta obce Ing. Zlomek Libor, který prvňáčkům přinesl něco do začátku. Škola začala.
Několik fotografií z prvního dne můžete zhlédnout zde. Pojďme se tedy podívat jak to vypadalo.

 
<< Začátek < Předchozí 41 42 43 44 45 46 47 48 Následující > Konec >>OBEC Boršice u Blatnice
687 63 Boršice u Blatnice 157
Tel.: +420 572 582 712
Fax: +420 572 582 712

Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
datová schránka: 2eebfdr

Úřední hodiny:
Pondělí, Středa:
7:30 - 12:00
13:00 - 17:00