Ukončení prázdnin


ImageTak prázdniny skončily.
V sobotu 30. srpna 2008 uspořádala Obec Boršice u Blatnice pro děti akci pod názvem "Ukončení prázdnin". Počasí přálo, děti si zasoutěžily, zahrály fotbal, turnaj ve vybíjené a nakonec byl pro ně připraven táborák.
Fotečky z této akce jsou k nahlédnutí zde.

 
Zahájení nového školního roku 2008-2009

ImageV pondělí 1. září 2008 jsme slavnostně zahájili nový školní rok. Ty starší děti se těšily hlavně na kamarády a zase na nějaké to dobrodružství a mezi nimi byli plni očekávání naši noví prvňáčci se svými rodiči. Zahájení se zúčastnil i místostarosta obce Ing. Zlomek Libor, který prvňáčkům přinesl něco do začátku. Škola začala.
Několik fotografií z prvního dne můžete zhlédnout zde. Pojďme se tedy podívat jak to vypadalo.

 
Vítání občánků

ImageV neděli 31. srpna 2008 proběhlo vítání občánků v obřadní síni v Boršicích u Blatnice. Slavnostního aktu se zúčastnilo celkem 20 dětí (11 holčiček a 9 chlapců), abychom je oficiálně přivítali jako naše nové občánky. Nejprve vystoupily děti z 1. třídy s krátkým, ale moc milým vystoupením, poté zazpívala schola pod vedením Zuzky Šimčíkové a Jendy Goroše. Po podpisu rodičů do pamětní knihy následovaly již gratulace a dárky ve formě finančního příspěvku.
A tak jsme mezi naše občany přivítali Verunku Žufánkovou, Martínka Žufánka, Adámka Halíka, Marečka Bartoňa, Vanesku Pomykalovou, Toníčka Habáňa, Danielka Šimka,Sofii Řehákovou, Stázinku Frolovou, Románka Halíka, Anetku Slaníkovou, Tomáška a Elišku Krajčovi, Adélku Sokolovou, Barunku Rybnikářovou, Klárinku Bahulovou, Patrička Vlka, Davídka Mikésku, Lucinku Obornou a Šárinku Prachařovou.
Přejeme jim, aby je po celý život potkávalo jen to dobré.
Fotografie z této akce najdete ve fotogalerii.

 
Sportovní odpoledne

ImageSobotní odpoledne 28.6.2008 na místním fotbalovém hřišti patřilo všem dětem a nejenom jim...Děti prožily odpoledne plné soutěží, zábavy a her, které pro ně připravili místní sportovci, hasiči a myslivci. Odměnou pro všechny soutěžící byl balíček sladkostí, občerstvení a především medaile, ze které měly všechny děti velkou radost. Fotografie z této velmi vydařené akce najdete ve fotogalerii.

 
Pasování předškoláčků

ImageVe čtvrtek 26. června 2008 se 10 dětí pasováním na školáky rozloučilo s mateřskou školou. Určitě budou všechny děti rády vzpomínat na krásné chvíle prožité v mateřské škole.  Po prázdninách tito prvňáčci zasednou do školních lavic a už je kromě her čekají také povinnosti školáků. Přejeme jim, ať se jim ve škole moc líbí. Fotografie jsou k nahlédnutí ve fotogalerii.

 
Antonínkové sečení trávy

ImageMužský pěvecký sbor z Boršic u Blatnice si poprvé veřejně zazpíval v sobotu 14.června v Ostrožské Lhotě na slavnostech "Antonínkové sečení trávy". Fotografie z této akce jsou k nahlédnutí ve fotogalerii. Navštivte také nově vytvořené webové stránky mužského sboru http://www.mpsborsice.ic.cz/

 

 
Děti šly k prvnímu svatému přijímání
ImageNeděle 25.května byla pro řadu věřících v Boršicích u Blatnice velkým svátkem. K prvnímu svatému přijímání šlo v krojích sedm místních dětí. Podívejte se do fotogalerie, autorem pěkných snímků je pan Zákutný. 
 
Den matek

ImageV neděli 11. května 2008 patřil kulturní dům v Boršicích u Blatnice všem maminkám i babičkám. K jejich svátku jim děti místní mateřské a základní školy připravily pěkné vystoupení. Fotky z této akce jsou k nahlédnutí ve fotogalerii.

 
Sv. Antonínek patřil Boršicím
Známé poutní místo Sv. Antonínek patřilo v neděli 4. května Boršicím u Blatnice. Náš kněz P. Norbert měl totiž možnost tady zahájit novou "sezónu" prosebních poutí,  další na řadě jsou farnosti v Lipově, Nivnici, Dolním Němčí, Polešovicích, Velké nad Veličkou atd. atd. - poslední prosební pouť bude 7. září, kdy přijdou farnosti ze Strážnice, Petrova a Radějova. Brzy se tady na stránkách dozvíte, o čem P. Norbert na Antonínku mluvil,  ve fotogalerii zatím najdete fotky.
 
RB (www.slovackoDNES.cz) 
 
 
Týden pro Zemi

V uplynulém týdnu proběhl na zdejší škole Týden pro zemi. Jednalo se o aktivity zaměřené na ekologickou výchovu u příležitosti Dne Země. Předcházela jim Jarní měsíční přírodovědná soutěž, ve které byla pro žáky po dobu jednoho měsíce každý den připravena otázka o přírodě. Podívejte se ve FOTOGALERII (klikněte prosím)  na fotky. Fotky jsou z čištění lesa a návštěvy Kovosteelu.

 
<< Začátek < Předchozí 41 42 43 44 45 46 47 48 Následující > Konec >>OBEC Boršice u Blatnice
687 63 Boršice u Blatnice 157
Tel.: +420 572 582 712
Fax: +420 572 582 712

Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
datová schránka: 2eebfdr

Úřední hodiny:
Pondělí, Středa:
7:30 - 12:00
13:00 - 17:00