Fotografie z výstavy v místní knihovně

ImagePři oslavách 725 let obce proběhla v místní základní škole výstava fotografií, kterou připravili manželé Hrabalovi. Jelikož byl o fotografie velký zájem, máte možnost si je opět prohlédnout. A to v místní knihovně vždy v úterý nebo ve čtvrtek od 16:30 do 18:30 hodin. Fotografie jsou zde pouze k nahlédnutí, nelze je zapůjčovat. Takže kdo v září výstavu nestihnul, určitě se přijďte podívat.

 
Ocenění "Vinařská obec roku 2008"

Pořadatelé Slováckých slavností vína a otevřených památek udělili Obci Boršice u Blatnice cenu
Vinařská obec roku 2008.
Ocenění převzal pan starosta Bohuslav Vávra osobně.

 
Oslavy skončily - byly velkolepé! Plus první fotky
Boršické víkendové oslavy skončily. Kdo chtěl, mohl i přes nepříznivé počasí zažít mnoho zajímavého. Málokde bývá k vidění taková folklorní přehlídka celého Slovácka, jako byla právě tady. Třídenní oslavy vyvrcholily velkou krojovanou přehlídkou a špičkovým vystoupením nejlepších verbířů našeho regionu, nechybělo ani banderium na koních z Kunovic. Ještě předtím prošel obcí krojovaný průvod, mnozí z krojovaných byli také přítomni odpolední mši svaté v kostele Sv. Kateřiny, který slavil 220. výročí existence. "Motorem" celých oslav byl mužský sbor, který už v pátek sklidil velký potlesk za své premiérové vystoupení na domácí půdě. Zpěv mužů ale bylo možné slyšet po Boršicích i v sobotu a v neděli, oni i další přispěli ke třem velmi zajímavým boršickým dnům. Jelikož mně zatím nejdou dát na stránku fotky, klikněte prosím zatím zde a také zde .    RB
 
V Boršicích právě slavíme - jste srdečně zváni!
I když nám bohužel počasí vůbec nepřeje, v Boršicích u Blatnice právě slavíme výročí obce i místního kostela. Všichni jste srdečně zváni! Po velmi zajímavém a pestrém pátečním i sobotním programu pokračují oslavy i dnes. Přijďte odpoledne na mši svatou, krojovaný průvod, krojovanou přehlídku i vystoupení řady výborných verbířů. Zastavte se rovněž v naší škole, kde najdete skvělé výstavy krojů i fotografií. V pondělí najdete na našich internetových stránkách řadu víkendových fotografií, v této chvíli můžete najít zprávy z oslav TADY i TADY . A samozřejmě - pro jistotu opakujeme ještě jednou program, ten je TADY.
 
RB 
 
Časopis Ostrožska a Horňácka

Na pultech obchodů se objevilo nejnovější číslo Časopisu Ostrožska a Horňácka. Jde v pořadí už o páté číslo dvouměsíčníku, který si rychle získal mezi čtenáři velkou oblibu. Čtenáři si nejvíce cení zaměření časopisu, který si všímá ze všeho nejvíce folkloru, lidové muziky a duchovních témat. Samozřejmě nechybí ani další témata. V tomto čísle například najdete velký rozhovor s polským knězem P. Norbertem, který slouží u nás v Boršicích u Blatnice, nechybí psaní o Antonínku, Horňáckých slavnostech a mnoha akcích u nás i v našem nejbližším okolí. Časopis má téměř padesát stran, uvnitř najdete téměř dvě stovky fotografií, cena je hodně mírná - pouhých deset korun. Zkuste časopis vyzkoušet stejně jako tisíce lidí na Ostrožsku a Horňácku. Titulní stranu tohoto čísla najdete zde.

 
Oslavy výročí 220 let kostela sv. Kateřiny a 725 let založení obce Boršice u Blatnice

Srdečně Vás všechny zveme 19. až 21. září 2008 do obce Boršice u Blatnice na oslavy, které proběhnou u příležitosti výročí 220 let kostela sv. Kateřiny a 725 let založení obce Boršice u Blatnice. Program  naleznete zde.

 
Ukončení prázdnin


ImageTak prázdniny skončily.
V sobotu 30. srpna 2008 uspořádala Obec Boršice u Blatnice pro děti akci pod názvem "Ukončení prázdnin". Počasí přálo, děti si zasoutěžily, zahrály fotbal, turnaj ve vybíjené a nakonec byl pro ně připraven táborák.
Fotečky z této akce jsou k nahlédnutí zde.

 
Zahájení nového školního roku 2008-2009

ImageV pondělí 1. září 2008 jsme slavnostně zahájili nový školní rok. Ty starší děti se těšily hlavně na kamarády a zase na nějaké to dobrodružství a mezi nimi byli plni očekávání naši noví prvňáčci se svými rodiči. Zahájení se zúčastnil i místostarosta obce Ing. Zlomek Libor, který prvňáčkům přinesl něco do začátku. Škola začala.
Několik fotografií z prvního dne můžete zhlédnout zde. Pojďme se tedy podívat jak to vypadalo.

 
Vítání občánků

ImageV neděli 31. srpna 2008 proběhlo vítání občánků v obřadní síni v Boršicích u Blatnice. Slavnostního aktu se zúčastnilo celkem 20 dětí (11 holčiček a 9 chlapců), abychom je oficiálně přivítali jako naše nové občánky. Nejprve vystoupily děti z 1. třídy s krátkým, ale moc milým vystoupením, poté zazpívala schola pod vedením Zuzky Šimčíkové a Jendy Goroše. Po podpisu rodičů do pamětní knihy následovaly již gratulace a dárky ve formě finančního příspěvku.
A tak jsme mezi naše občany přivítali Verunku Žufánkovou, Martínka Žufánka, Adámka Halíka, Marečka Bartoňa, Vanesku Pomykalovou, Toníčka Habáňa, Danielka Šimka,Sofii Řehákovou, Stázinku Frolovou, Románka Halíka, Anetku Slaníkovou, Tomáška a Elišku Krajčovi, Adélku Sokolovou, Barunku Rybnikářovou, Klárinku Bahulovou, Patrička Vlka, Davídka Mikésku, Lucinku Obornou a Šárinku Prachařovou.
Přejeme jim, aby je po celý život potkávalo jen to dobré.
Fotografie z této akce najdete ve fotogalerii.

 
Sportovní odpoledne

ImageSobotní odpoledne 28.6.2008 na místním fotbalovém hřišti patřilo všem dětem a nejenom jim...Děti prožily odpoledne plné soutěží, zábavy a her, které pro ně připravili místní sportovci, hasiči a myslivci. Odměnou pro všechny soutěžící byl balíček sladkostí, občerstvení a především medaile, ze které měly všechny děti velkou radost. Fotografie z této velmi vydařené akce najdete ve fotogalerii.

 
<< Začátek < Předchozí 41 42 43 44 45 46 47 48 49 Následující > Konec >>OBEC Boršice u Blatnice
687 63 Boršice u Blatnice 157
Tel.: +420 572 582 712
Fax: +420 572 582 712

Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
datová schránka: 2eebfdr

Úřední hodiny:
Pondělí, Středa:
7:30 - 12:00
13:00 - 17:00