MUDr. Neugebauerová, ordinanční hodiny

Oznamujeme občanům, že dočasně bude MUDr. Neugebauerová  ordinovat následovně:
pondělí:     7.00 - 13.00 hodin   Slavkov
úterý:        7.00 - 13.00 hodin   Boršice u Blatnice
středa:     12.00 - 18.00 hodin   Horní Němčí
čtvrtek:     7.00 - 10.00 hodin    Slavkov
               10.00 - 13.00 hodin   Boršice u Blatnice
pátek:       7.00 - 10.00 hodin   Horní Němčí
               10.00 - 13.00 hodin   Slavkov

 
Vyzkoušejte oblíbený časopis Krajem svatého Antonínka

V našem regionu vyšlo už osmé číslo oblíbeného časopisu Krajem svatého Antonínka. Zkuste tento časopis vyzkoušet, stojí pouhých deset korun, přestože má 48 stran a téměř dvě stovky fotografií - všechny texty a fotky jsou přitom jen a jen z našeho okolí, z Ostrožska a Horňácka. V časopisu jsou také informace z Boršic u Blatnice, tentokrát se týkají ročního výročí našeho sboru. A v časopisu jsou i další boršické zmínky, například o panu Josefu Ježkovi, nebo o dětech, které jdou ze školy. Toto vydání časopisu je březnové a dubnové, deváté číslo vyjde na začátku května. Motto časopisu zní: Čtení o lidech, událostech a hodnotách, které má smysl připomínat a inspirovat tak druhé. Veškeré informace získáte na www.slovackoDNES.cz, kde je mimo jiné obsah časopisu, prodejní místa i řada videoukázek (např. zpívání našeho sobru), související s články v časopisu. Přejeme příjemné počtení! RB

Image
Titluní strana časopisu

 
III. obecní ples v Boršicích u Blatnice

Srdečně Vás všechny zveme  na III. obecní ples v Boršicích u Blatnice, který  se koná 31. ledna 2009 ve 20.00 hodin v kulturním domě. Pozvánku najdete zde.

 
Vyzkoušejte nový časopis - je v něm také reportáž z Boršic!
Oblíbený časopis Ostrožska a Horňácka připravil pro své čtenáře listopadové a prosincové vydání, poslední v letošním roce, které je už k dostání v prodejně Jednoty. Za pouhých deset korun se tak můžete začíst do více jak čtyřiceti stránek textu, mezi kterými najdete také mnoho desítek fotografií.
 
Oprava chodníků a územní plán

I v letošním roce obec zásluhou Zlínského kraje pokračovala ve významných akcích. Byla ukončena další etapa opravy chodníků. Na tuto akci obdržela obec od Zlínského kraje dotaci ve výši 504 000,-- Kč a návratnou finanční výpomoc 302 000,-- Kč.
Rovněž částkou 100 000,-- Kč se Zlínský kraj podílel na spolufinancování konceptu územního plánu.

 
Putování za ztracenou pohádkou

ImageKulturní komise ve spolupráci s místní knihovnou v úterý 28.10.2008 uspořádala lampionkovou akci pro všechny děti. A dětí se sešlo opravdu hodně. Pohádkový dědeček všem oznámil, že se v knihovně ztratily z knížek pohádkové postavy a tak se je děti vydaly hledat. Na cestu si děti svítily lucerničkami a všechny ztracené pohádkové postavičky úspěšně našly. Pohádkový dědeček měl ohromnou radost a všem dětem rozdal malou odměnu. Fotografie z této hezké akce najdete ve fotogalerii.

 
Fotografie z výstavy v místní knihovně

ImagePři oslavách 725 let obce proběhla v místní základní škole výstava fotografií, kterou připravili manželé Hrabalovi. Jelikož byl o fotografie velký zájem, máte možnost si je opět prohlédnout. A to v místní knihovně vždy v úterý nebo ve čtvrtek od 16:30 do 18:30 hodin. Fotografie jsou zde pouze k nahlédnutí, nelze je zapůjčovat. Takže kdo v září výstavu nestihnul, určitě se přijďte podívat.

 
Ocenění "Vinařská obec roku 2008"

Pořadatelé Slováckých slavností vína a otevřených památek udělili Obci Boršice u Blatnice cenu
Vinařská obec roku 2008.
Ocenění převzal pan starosta Bohuslav Vávra osobně.

 
Oslavy skončily - byly velkolepé! Plus první fotky
Boršické víkendové oslavy skončily. Kdo chtěl, mohl i přes nepříznivé počasí zažít mnoho zajímavého. Málokde bývá k vidění taková folklorní přehlídka celého Slovácka, jako byla právě tady. Třídenní oslavy vyvrcholily velkou krojovanou přehlídkou a špičkovým vystoupením nejlepších verbířů našeho regionu, nechybělo ani banderium na koních z Kunovic. Ještě předtím prošel obcí krojovaný průvod, mnozí z krojovaných byli také přítomni odpolední mši svaté v kostele Sv. Kateřiny, který slavil 220. výročí existence. "Motorem" celých oslav byl mužský sbor, který už v pátek sklidil velký potlesk za své premiérové vystoupení na domácí půdě. Zpěv mužů ale bylo možné slyšet po Boršicích i v sobotu a v neděli, oni i další přispěli ke třem velmi zajímavým boršickým dnům. Jelikož mně zatím nejdou dát na stránku fotky, klikněte prosím zatím zde a také zde .    RB
 
V Boršicích právě slavíme - jste srdečně zváni!
I když nám bohužel počasí vůbec nepřeje, v Boršicích u Blatnice právě slavíme výročí obce i místního kostela. Všichni jste srdečně zváni! Po velmi zajímavém a pestrém pátečním i sobotním programu pokračují oslavy i dnes. Přijďte odpoledne na mši svatou, krojovaný průvod, krojovanou přehlídku i vystoupení řady výborných verbířů. Zastavte se rovněž v naší škole, kde najdete skvělé výstavy krojů i fotografií. V pondělí najdete na našich internetových stránkách řadu víkendových fotografií, v této chvíli můžete najít zprávy z oslav TADY i TADY . A samozřejmě - pro jistotu opakujeme ještě jednou program, ten je TADY.
 
RB 
 
<< Začátek < Předchozí 41 42 43 44 45 46 47 48 49 Následující > Konec >>OBEC Boršice u Blatnice
687 63 Boršice u Blatnice 157
Tel.: +420 572 582 712
Fax: +420 572 582 712

Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
datová schránka: 2eebfdr

Úřední hodiny:
Pondělí, Středa:
7:30 - 12:00
13:00 - 17:00