Sv. Antonínek patřil Boršicím
Známé poutní místo Sv. Antonínek patřilo v neděli 4. května Boršicím u Blatnice. Náš kněz P. Norbert měl totiž možnost tady zahájit novou "sezónu" prosebních poutí,  další na řadě jsou farnosti v Lipově, Nivnici, Dolním Němčí, Polešovicích, Velké nad Veličkou atd. atd. - poslední prosební pouť bude 7. září, kdy přijdou farnosti ze Strážnice, Petrova a Radějova. Brzy se tady na stránkách dozvíte, o čem P. Norbert na Antonínku mluvil,  ve fotogalerii zatím najdete fotky.
 
RB (www.slovackoDNES.cz) 
 
 
Týden pro Zemi

V uplynulém týdnu proběhl na zdejší škole Týden pro zemi. Jednalo se o aktivity zaměřené na ekologickou výchovu u příležitosti Dne Země. Předcházela jim Jarní měsíční přírodovědná soutěž, ve které byla pro žáky po dobu jednoho měsíce každý den připravena otázka o přírodě. Podívejte se ve FOTOGALERII (klikněte prosím)  na fotky. Fotky jsou z čištění lesa a návštěvy Kovosteelu.

 
Žáci prožili kouzelný večer s Andersenem
ImageTaké letos se žáci místní základní školy zúčastnili mezi dětmi oblíbené "NOCI S ANDERSENEM", kterou již sedmým rokem pořádá Knihovna B.B.Buchlovana v Uherském Hradišti v rámci oslav  Mezinárodního dne dětské knihy. Tato jedinečná akce připomíná narození známého dánského pohádkáře, které připadá na 2. dubna.

 
Archív: Mateřská školka a Tři králové
ImageDalší fotky z našeho archívu ukazují hned několik akcí. Jde především o akce mateřské školky, kdy si můžete prohlédnout děti při promítání, mikulášské nadílce a při zpívání vánočních koled.  Poslední  série zachycuje chození Tří králů v letošním roce.

Tady najdete promítání, mikulášskou nadílku, vánoční koledy a Tři krále.
 
Archív: Jak se v Boršicích otvíralo dětské hřiště
ImageK největším událostem roku 2007 patřilo v Boršicích u Blatnice otvírání nového dětského hřiště.  Krásné hřiště se podařilo  postavit díky grantu, o který  marně usilovala řada dalších obcí. Je nepochybné, že od prvních pěkných jarních dnů začne hřiště opět sloužit k radosti dětí.
Touto fotogalerií se zároveň začíná nová "kapitola" internetových stránek Boršic, na kterých se budete nyní setkávat se stále větším počtem fotek. Pro řadu z nich sáhneme právě do archívu  z minulých let.
A tady už je fotogalerie z otvírání hřiště... 

RB 
 
Noviny píší o vzniku našeho mužského sboru
ImageKdyž jsem zval Tondu Vrbu na zkoušku mužského sboru, netušil jsem ještě, co nás čeká. Původně jsme si říkali, že natočíme příspěvek pro Českou televizi (projekt Digináves - www.diginaves.cz), jenže na místě bylo všechno jinak. Nálada na zkoušce byla tentokrát pokleslá, protože několik chlapů vůbec nepřišlo. Tonda proto vzal foťák s diktafonem a slíbil, že něco dá do novin. Svůj slib splnil, tady je jeho článek z Dobrého dne s kurýrem.
 
Noviny píší o nových chodnících

Okresní týdeník Dobrý den s kurýrem přináší ve svém nejnovějším vydání další zpravodajství z naší obce. Tentokrát si všímá nových chodníků a také plánů na úpravu náměstí. Tady je článek v celém znění:  

 
Obecní ples končil nad ránem

ImageBoršice u Blatnice mají za sebou svůj druhý Obecní ples. O tom, že se vydařil, svědčí možná nejlépe fakt, že končil až nad ránem. Muzika vyhrávala na dvou místech, mažoretky z Ostrožské Lhoty se představily v několika podobách a zlatým hřebem bylo vystoupení tanečníků verbuňku z Podluží. Dechová hudba Boršičanka má také své webové stránky, které můžete navštívit na:  http://www.borsicanka.cz/

 

Podívejte se prosím na fotogalerii 


 

 

 
V Boršicích vzniká mužský sbor - přijďte pomoci

ImagePro Boršice u Blatnice by mohl být letošní rok okamžikem, kdy tady vznikne mužský sbor. Zatímco v řadě jiných míst Slovácka jsou takové sbory už něčím samozřejmým, v Boršicích jsou zatím na začátku. O to větší sympatie si zalouží ti, kteří se o vznik sboru snaží.

 
V místní farnosti působí P. Norbert

ImageNení to tak dávno, co farnost v Boršicích u Blatnice získala nového administrátora. Stal se jím P. Norbert Waclaw Nawrath, velmi zajímavý kněz, který pochází z Polska. Mezi jeho dřívější působiště patřilo nejen Valašsko, ale také USA. Brzy si budete moci přečíst tady na stránkách rozhovor s ním, zatím přinášíme jeho životopis.

 
<< Začátek < Předchozí 41 42 43 44 45 46 47 48 Následující > Konec >>OBEC Boršice u Blatnice
687 63 Boršice u Blatnice 157
Tel.: +420 572 582 712
Fax: +420 572 582 712

Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
datová schránka: 2eebfdr

Úřední hodiny:
Pondělí, Středa:
7:30 - 12:00
13:00 - 17:00