Noviny píší o vzniku našeho mužského sboru
ImageKdyž jsem zval Tondu Vrbu na zkoušku mužského sboru, netušil jsem ještě, co nás čeká. Původně jsme si říkali, že natočíme příspěvek pro Českou televizi (projekt Digináves - www.diginaves.cz), jenže na místě bylo všechno jinak. Nálada na zkoušce byla tentokrát pokleslá, protože několik chlapů vůbec nepřišlo. Tonda proto vzal foťák s diktafonem a slíbil, že něco dá do novin. Svůj slib splnil, tady je jeho článek z Dobrého dne s kurýrem.
 
Noviny píší o nových chodnících

Okresní týdeník Dobrý den s kurýrem přináší ve svém nejnovějším vydání další zpravodajství z naší obce. Tentokrát si všímá nových chodníků a také plánů na úpravu náměstí. Tady je článek v celém znění:  

 
Obecní ples končil nad ránem

ImageBoršice u Blatnice mají za sebou svůj druhý Obecní ples. O tom, že se vydařil, svědčí možná nejlépe fakt, že končil až nad ránem. Muzika vyhrávala na dvou místech, mažoretky z Ostrožské Lhoty se představily v několika podobách a zlatým hřebem bylo vystoupení tanečníků verbuňku z Podluží. Dechová hudba Boršičanka má také své webové stránky, které můžete navštívit na:  http://www.borsicanka.cz/

 

Podívejte se prosím na fotogalerii 


 

 

 
V Boršicích vzniká mužský sbor - přijďte pomoci

ImagePro Boršice u Blatnice by mohl být letošní rok okamžikem, kdy tady vznikne mužský sbor. Zatímco v řadě jiných míst Slovácka jsou takové sbory už něčím samozřejmým, v Boršicích jsou zatím na začátku. O to větší sympatie si zalouží ti, kteří se o vznik sboru snaží.

 
V místní farnosti působí P. Norbert

ImageNení to tak dávno, co farnost v Boršicích u Blatnice získala nového administrátora. Stal se jím P. Norbert Waclaw Nawrath, velmi zajímavý kněz, který pochází z Polska. Mezi jeho dřívější působiště patřilo nejen Valašsko, ale také USA. Brzy si budete moci přečíst tady na stránkách rozhovor s ním, zatím přinášíme jeho životopis.

 
Noviny píší o našem Obecním plesu

Okresní týdeník Dobrý den s kurýrem přinesl informaci, týkající se sobotního Obecního plesu. „Tuto akci nechceme pojmout jako běžnou kulturní událost. Chceme, aby byla svým způsobem výjimečná,“ říká v článku starosta Bohuslav Vávra. Tady přinášíme celé znění článku:

 
Knihovnu vede paní Romana Schusterová

ImageBoršice u Blatnice se můžou pyšnit také svou knihovnou. Už přes rok ji vede paní Romana Schusterová - a věřte, svou práci dělá zcela jistě výborně. Můžete se přesvědčit sami, stačí, když kliknete na výborně spravované stránky knihovny, které jsou tady: http://www.knihovnaborsice.wz.cz/ Paní Schusterová se snaží pořádat pro děti řadu akcí, pečlivě vede také kroniku knihovny. Pokud byste si chtěli půjčit knížky, zastihnete ji na místě ve středu a v pátek, a to od čtyř do šesti hodin odpoledne. V tuto dobu můžete využít bezplatně rovněž internet.

 
Pozvánka na ples - prosba o sponzorský dar

Vážení přátelé, 

vedení obce Boršice u Blatnice se rozhodlo uspořádat 2. OBECNÍ REPREZENTAČNÍ PLES, který se uskuteční v sobotu 9. února 2008 v kulturním domě v Boršicích u Blatnice na podporu zviditelnění naši vesnice, ale nejenom jí.

 
Zajímavý pamětník pan Žufánek

ImageMezi nejzajímavější obyvatele Boršic u Blatnice patří pan Žufánek, jehož vzpomínky si budete moci brzy na stránkách přečíst. Pan Žufánek je přesně tou správnou osobou, za kterou je třeba přijít, pokud máte v historii obce nedostatky. Kromě jiného totiž dával dohromady boršickou kroniku, která předtím nebyla třicet šest let vedená. S jejím psaním pan Žufánek skončil až v sedmdesáti pěti letech, kdy měl vážné zdravotní problémy. Ale i dnes, když za ním přijdete, objevíte v něm příjemného společníka, od něhož se dozvíte mnoho zajímavého.

 
Boršice jsou součástí Mikroregionu Ostrožsko

Boršice u Blatnice se snaží spolupracovat mimo jiné s obcemi ve svém okolí. Také proto jsou součástí Mikroregionu Ostrožsko, jehož sídlo je v Uherském Ostrohu. Kromě Ostrohu  tvoří mikroregion Veselí nad Moravou, Hluk, Ostrožská Lhota, Ostrožská Nová Ves, Blatnice pod Sv. Antonínkem a Blatnička. Ostrožsko se zároveň snaží spolupracovat s Mikroregionem Horňácko. Další informace si můžete najít na stránkách www.ostrozsko.cz 

 
<< Začátek < Předchozí 41 42 43 44 45 46 47 48 49 Následující > Konec >>OBEC Boršice u Blatnice
687 63 Boršice u Blatnice 157
Tel.: +420 572 582 712
Fax: +420 572 582 712

Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
datová schránka: 2eebfdr

Úřední hodiny:
Pondělí, Středa:
7:30 - 12:00
13:00 - 17:00